Džonas Baleanas (TopFoto, Didžioji Britanija) „Istorija, sukurta ir atrasta 1842–1939 m. spaudos fotografijose“
Spaudos fotografija atsirado tuoj po fotografijos išradimo 1839 metais. Išliko tik keletas garsiausių pavardžių ir ikoninių vaizdų, kuriuos išsaugojo akademikų bendruomenė, tačiau nuo to laiko, kai pasirodė pirmieji spaudos vaizdai, beveik visi fotografijos šedevrai buvo paskelbti, prarasti, sugadinti, sunaikinti, palikti anonimiškai ar dažnai visiškai pamiršti. Spaudos fotografija – reprezentacinė ir naratyvinė. Ji leidžia mums pamatyti, kaip kartais galima iškreipti atmintį ar ja manipuliuoti.
Džonas Baleanas savo pranešimu glaustai supažindins su spaudos fotografijos ištakomis ir fotoagentūros TopFoto dalyvavimu „Europeana Photography“ projekte, skaitmeninimu siekiančios išsaugoti spaudos fotografijų kolekcijos atmintį ateities kartoms.
Informacija apie pranešėją:
Džonas Baleanas (John Balean) yra fotografas ir tarptautinio marketingo vadybininkas vaizdų bibliotekoje TopFoto. Jis baigė Njukastlo universiteto (Australija) vizualiųjų menų bakalauro studijas, specializavosi fotografijos srityje. Dž. Baleanas yra TopFoto koordinatorius „Europeana Photography“ projekte, mokslinis Spaudos fotografijos istorijos projekto (PPHP) konsultantas. Jis yra skaitęs paskaitų ir rašęs straipsnių apie vaizdo pramonę. Džonas 2008–2009 m. buvo CEPIC (Vaizdo pramonės centro) redaktorius, nuo 2013 m. išrinktas CEPIC komiteto nariu. Nuo 2012 m. išrinktas vykdomojo komiteto BAPLA (Didžiosios Britanijos paveikslėlių bibliotekų ir agentūrų asociacijos) nariu. Kai atranda laisvo laiko, naudodamas senovinį Gandolfi 5×7 fotoaparatą, kuria dangerotipus – ankstyviausią fotografijos formą.
Tarptautinė konferencija „Skaitmeninimas ir fotografinė atmintis“