Šeštasis projekto „AthenaPlus“ partnerių susitikimas Barselonoje
2015 m. liepos 1–3 d. Barselonoje (Ispanija) buvo surengtas šeštasis tarptautinio projekto„AthenaPlus“ – „Europeanos“ prieiga prie kultūros paveldo tinklų“ (AthenaPlus – Access to cultural heritage networks for Europeana) partnerių plenarinis susitikimas. Plenariniame posėdyje dalyvavo 39 projekto partnerių atstovai iš 21 šalies. Lietuvos dailės muziejui atstovavo filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninio ir LIMIS centro Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemų inžinierius Ernestas Adomaitis ir projekto „AthenaPlus“ skaitmeninio turinio surinkimo, pateikimo ir panaudojimo vyr. specialistas Donatas Snarskis.
Renginiai vyko neoklasicistiniuose Palau Moja rūmuose, kur šiandien yra įsikūręs Katalonijos Kultūros ministerijos Kultūros paveldo departamentas. Pirma susitikimo diena buvo paskirta projekto metu kuriamų ir testuojamų įrankių bei paslaugų apžvelgimui, esamos situacijos įvertinimui ir tolesnių veiksmų planavimui. Šie įrankiai ir paslaugos yra orientuoti į skaitmeninio kultūros paveldo turinio praturtinimą ir pakartotinį panaudojimą. Iš pradžių partneriai pristatė naujas bandomąsias virtualias parodas, sukurtas kompleksinių virtualių parodų kūrimo įrankio „MOVIO“, ir edukacines ekskursijas, sukurtas įrankiu „CityQuest“. Tuo pačiu dalintasi minėtų priemonių testavimo metu iškilusiomis problemomis ir gerąja patirtimi. Vėliau pristatyti nauji virtualių parodų kūrimo programinės įrangos „MOVIO“ funkcionalumai: skirtingo turinio skirtingoms vartotojų grupėms pateikimas, komentarų kontrolė, turizmo operatorių įtraukimo į parodą galimybė ir kitomis. Po pietų pristatyta nauja Geografinės informacinės sistemos įrankio versija „eCultureMap 2.0“, jos testavimo veiklos bei Terminologijos valdymo platformos atnaujinimai.
Antrą susitikimo dieną vyko plenarinis posėdis, kurio metu visos projekto darbo grupės analizavo tarpinės patikros metu gautas pastabas iš Europos Komisijos ir derino planus sėkmingam projekto užbaigimui. Po Katalonijos Generaliteto Kultūros departamento atstovų bei naujosios Centrinio suvestinio Italijos bibliotekų katalogo ir bibliografinės informacijos instituto (ICCU) direktorės Simonettà Buttò sveikinimo žodžių prasidėjo diskusija dėl reikalavimų „AthenaPlus“ projekto apimtyje kuriamo Muziejų portalo turiniui. Šis portalas nebus viešas, tačiau yra kuriamas siekiant pademonstruoti, kaip kokybiški ir išsamūs skaitmeninio kultūros paveldo metaduomenys leidžia pagerinti turinio paiešką, pateikimą visuomenei ir panaudojamumą. Nutarta, kad kiekvienas projekto partneris prie šios iniciatyvos prisidės šimtu išsamiausius metaduomenis turinčiais objektais iš savo kolekcijų. Aptarimą sekė Virtualių parodų darbo grupės rezultatų pristatymas. Projekto partneriai klausimyno pavidalu gavo praktines rekomendacijas, į ką turėtų atsižvelgti kurdami virtualias parodas ateityje. Po pietų kiekvienos darbo grupės lyderiai pakomentavo tarpinės patikros metu gautas pastabas ir pristatė veiklos planus. Aktualiausia projekto partneriams žinia – pradėtas projekto sutarties pakeitimo procesas. Svarbiausias pakeitimo objektas – projekto trukmės pratęsimas 2 mėnesiams, iki 2015 m. spalio 31 d. Be to, spalio mėnesį Romoje (Italija) nutarta surengti projekto baigiamąjį susirinkimą. Plenarinis posėdis baigėsi atvira diskusija apie projekto metu pasiektų rezultatų tvarumo ir tęstinumo užtikrinimą ir Kultūros asociacijos „MICHAEL“ veiklos ataskaitomis.
>>> Daugiau apie susitikimą skaitykite projekto internetiniame dienoraštyje.
Donatas Snarskis
Lietuvos dailės muziejaus filialas
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras