ES programa „Kūrybiška Europa 2014–2020“

2014 m. spalio 20-22 dienomis Briuselyje vyko ES programą koordinuojančių „Kūrybiškos Europos“ biurų susitikimas. Šiame naujienlaiškyje kviečiame susipažinti su pagrindinėmis paprogramės „Kultūra“ aktualijomis, svarbiausiais pasikeitimais bei kitomis naujienomis.

Paraiškų teikimo terminai
Paprogramė KULTŪRA:
Europiniai bendradarbiavimo projektai – 2015 m. spalio 7 d.
Literatūros vertimų projektai –  2015 m. vasario 4 d.
Europinės platformos –  2015 m. vasario 25 d.
Europiniai tinklai –  2015 m. spalio 5 d.

„Kūrybiškos Europos 2014-2020″ taisyklės ir paraiškų formos:
http://ec.europa.eu/culture

 

KE biurų susitikimo apžvalga

Pirmųjų metų rezultatų apžvalga. Vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų – aptarti pirmuosius programos rezultatus. Kūrybiškos Europos biurų tinklo atstovai išreiškė susirūpinimą dėl vienodų vertinimo kriterijų didelės ir mažos apimties bendradarbiavimo projektams. Programą vykdanti agentūra užtikrino, kad skirs dar didesnį dėmesį ekspertų mokymui ir paruošimui. Nuo šiol projektų vertinime dalyvaus ir „kokybės“ ekspertai, kurie bus atsakingi už visų projektų peržiūrą ir tinkamą pasiskirstymą. EACEA taip pat sieks, kad ekspertai nelygintų mažos ir didelės apimties projektų. Tikimasi, kad 2014 m. spalio 1 d. termino rezultatai leis tiksliau įvertinti situaciją ir bus nuspręsta, ar didesni pokyčiai yra būtini.

Agentūra informavo, kad pagrindinės paraiškų nesvarstymo priežastys: ne laiku pateikta paraiška, trūkstami dokumentai (nors šiais metais agentūra buvo itin lanksti ir neesminius trūkumus leido patikslinti) bei Turkijos organizacijų dalyvavimas. Tikimasi, kad sutarties pasirašymo procesas su Turkija bus baigtas per artimiausius mėnesius.

Kokybiniai trūkumai – organizacijos neatsižvelgia į naujus programos prioritetus ir teikia projektus, atitinkančius senosios programos reikalavimus. Dalis organizacijų formuluodami projekto rezultatus netiksliai suvokia output ir outcome terminus. Taip pat pastebima tendencija, kad organizacijos išsamiai nepristato savo veiklos ir projekto, manydami, kad ekspertai ir taip žino jų veiklą. Tačiau ekspertai privalo remtis tik paraiškoje ir lydinčiuose dokumentuose pateikta informacija, tad dalis profesionaliai veikiančių organizacijų praranda balus. Tendencija – kuo smulkiau ir išsamiau pristatyti projektą – išlieka. Kitas dažnas trūkumas – dalis organizacijų auditorijų plėtrą klaidingai tapatina su komunikacija.

Pagrindiniai keturi prioritetai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį teikiant paraiškas – tarptautinis mobilumas, skaitmeninė aplinka (digitisation), auditorijų plėtra bei nauji verslo ir vadybos modeliai.

Ekspertai. Nuo šiol projektus galės vertinti ir tos šalies ekspertai, iš kurios yra projekto lyderis. Tai reiškia, kad Lietuvos organizacijų projektus, tikėtina, vertins ir vienas ekspertas iš Lietuvos. Tačiau agentūra pabrėžė, kad vis dar trūksta profesiolių ekspertų, ypač iš mažų šalių, tad dar kartą kviečiame kultūros profesionalus tapti ES programų ekspertais. Kvietimas galioja iki 2020 metų. Informaciją, kaip galima tapti ekspertu, rasite čia http://eacea.ec.europa.eu

Subranga. Viena iš pagrindinių programos finansų valdymo naujovių – subrangos taisyklės pakeitimas. Nuo šiol nebėra subrangai taikomo limito bei subrangos išimčių taisyklių. Paraiškų teikėjams formoje reikia tik nurodyti, ar išlaidos priskiriamos subrangai ar ne bei laikytis vienintelės taisyklės – projekto valdymo ir koordinavimo veikla jokiais atvejais negali būti subranga.

Partnerių paieška. Jungtinės Karalystės „Kūrybiškos Europos” biuras sukūrė naują paprastą partnerių paieškos sistemą http://www.culturefund.eu. Kviečiame organizacijas, ieškančias partnerių, publikuoti trumpus savo projektų aprašymus arba susipažinti su kitų organizacijų pasiūlymais.


Lietuvos kultūros tarybos finansavimas Kūrybiškos Europos projektams

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Lietuvos kultūros taryba netrukus paskelbs kvietimą teikti paraiškas 2015 m. vykstantiems projektams. Projektams, kurie gavo ES programos „Kūrybiška Europa“ finansavimą pagal priemonę „bendradarbiavimo projektai“ skirta speciali programa. Su programos taisyklėmis galite susipažinti jau dabar – projektų teikimo gairių 19 priedas, 32 psl. http://www.ltkt.lt

 

Europos festivalių platforma kviečia prisijungti
EFFE – Europa festivaliams, festivaliai Europai – tai Europos Komisijos  eksperimentinis projektas, skirtas Europos festivalių platformos sukūrimui ir stiprinimui. Platforma siekia suburti kuo daugiau profesionalių kultūros festivalių ir paruošti interaktyvų gidą. Kviečiame ir Lietuvos festivalius pasinaudoti šia galimybe iki lapkričio 15 d.  – http://www.effe.eu


Balsuok už mėgstamą grupę ar dainą ir laimėk kelionę į EBBA apdovanojimų vakarą
Jau žinomi dešimt laureatų, kuriems atiteko apdovanojimas už muziką be sienų – „European Border Breakers 2014“. Publika kviečiama pasiklausyti laureatų dainų ir išrinkti jai labiausiai patikusį atlikėją – http://www. europeanborderbreakersawards. eu/en/vote/
Konkurso „European Border Breakers“ apdovanojimas teikiamas Europos pop, roko, soul ar elektroninės muzikos dainininkams ir grupėms, kurių pirmas albumas susilaukė sėkmės už jų šalies ribų. Laimėtojai buvo atrenkami atsižvelgiant į įrašų pardavimą, jų transliavimo dažnumą ir radijo stočių bei Europos festivalių atstovų balsus.

„Kūrybiška Europa 2014-2020″ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti. Programa grindžiama programų „Kultūra” ir „Medija“, pagal kurias daugiau kaip 20 metų buvo remiami kultūros ir audiovizualinis sektoriai, sėkminga įgyvendinimo patirtimi.
Išsamiau http://kurybiskaeuropa.eu/