Šilutės muziejininkai tobulėja ir semiasi patirties
Šaltinis: Pamario krašto kultūros leidinys „Šilainės sodas”, http://silaine.lt/kulturos-naujienos/silutes-muziejininkai-tobuleja-ir-semiasi-patirties/, teksto ir nuotraukos autorė – Gerda Belokopytova. Paskelbta 2015 11 02
Spalio mėnesį Šilutės Hugo Šojaus muziejininkai, padedami Lietuvos muziejų informacijos ir skaitmeninimo centro darbuotojų, mokėsi, kaip savo turimus eksponatus paversti skaitmenine informacija. O visą tai vėliau sukelti į bendrą Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemą.
O taip pat lankėsi Palangoje, aplankė renovuotą Palangos gintaro muziejų bei apžiūrėjo Klaipėdos laikrodžių muziejuje eksponuojamą parodą „Istoriniai rūmų laikrodžiai. Iš Andrejaus Balykos ir Antano Boso kolekcijų“.
Inovatyvi muziejinių eksponatų skaitmeninė sistema kuriama vykdant projektą „Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) diegimas Lietuvos muziejuose“. Taip atsiras galimybė aplankyti muziejų neišeinant iš namų. Apžiūrėti muziejų eksponatus ar veikiančias parodas bet kuriame Lietuvos mieste galima apsilankius Lietuvos integralioje muziejų sistemoje tiesiog savo išmaniajame telefone ar planšetėje.
Sistema įdiegta keturiuose nacionaliniuose ir septyniolikoje respublikinių muziejų. Šilutės Hugo Šojaus muziejus prie LIMIS sistemos prisijungė prieš dvejus metus ir į sistemą įvedė per 100 pačių vertingiausių muziejaus eksponatų. Pasak Šilutės H. Šojaus muziejaus istoriko Igno Giniočio, tai eksponatai iš ginklų, istorinės raštijos bei gamtos rinkinių. „Mūsų tikslas – suskaitmeninti kuo daugiau turimų vertingų eksponatų, kad jais galėtų grožėtis visi prisijungę prie LIMIS“, – kalbėjo I. Giniotis.
Tęsdami projektą „Mobilios skaitmeninimo grupės – pagalba regionų muziejams“ LIMIS atstovai surengė dviejų dienų seminarą šilutiškiams muziejininkams. Susitikimo metu Lietuvos dailės muziejaus Skaitmeninimo skyriaus vedėja, projekto vadovė Skirmantė Kvietkauskienė bei fotografas Vaidotas Aukštaitis profesionalia fotografavimo įranga skaitmenino muziejuje saugomus eksponatus, supažindino muziejininkus su eksponatų fotografavimo aktualijomis. Lietuvos dailės muziejaus Metodinio skyriaus vedėja Dalia Sirgedaitė mokė dirbti LIMIS sistemoje, kaip teisingai įvesti turimus duomenis.
Fotografas V. Auškalnis ir projekto vadovė S. Kvietkauskienė seminaro metu fotografavo H. Šojaus muziejaus turimas tautodailininkų skulptūras ir paveikslus, archeologinius radinius bei paveikslus iš Hugo Šojaus kolekcijos, vertingiausius numizmatikos eksponatus. Iš viso nufotografuota apie 150 eksponatų.
O išvykoje į Palangos gintaro muziejų ne tik apžiūrėtos naujos, moderniai įruoštos ekspozicijos, bet ir pasidalinta patirtimi su Gintaro muziejaus direktoriaus pavaduotoja Regina Makauskiene apie jų eksponavimą.
Ne paslaptis, kad šis Lietuvos kurorto muziejus pritraukia tūkstantines minias lankytojų, todėl šilutiškiams muziejininkams, kuriems vos prieš keletą mėnesių įteikti restauruoto Hugo Šojaus dvaro raktai, buvo naudinga išgirsti apie tai, kaip buvo atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai, įrengtos naujos aristokratų rūmų menių ir gintaro ekspozicijos erdvės. Hugo Šojaus dvare taip pat atkurtos senovę menančios erdvės ir šiuo metu jau ruošiamasi jų užpildymui. Toks palangiškių ir šilutiškių muziejininkų susitikimas išties buvo labai informatyvus. Išgirsta ne tik apie grafų Tiškevičių rūmų istoriją, bet ir apžiūrėta gintaro ekspozicija. Muziejaus darbuotojai su malonumu pasidalijo renginių rūmuose organizavimo ypatumais, ekspozicijų eksponavimu, lankytojų priėmimu, edukacijų vedimu ir kita naudinga informacija. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus muziejininkai susipažino su naujausiomis technologijomis, pritaikant ir eksponuojant parodas, aptarė darbo specifiką, pasidalino kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais.
Tądien taip pat apsilankyta Klaipėdos laikrodžių muziejuje, kur apžiūrėta unikali paroda, viliantis, jog ateityje galbūt ji bus eksponuojama ir Šilutės Hugo Šojaus dvare. Parodoje lankytojams pristatomi dvidešimt aštuoni XIX a. pr. ir XIX a. vidurio pakabinami, pastatomi laikrodžiai bei jų komplektai iš A. Balykos kolekcijos, aštuoni neoklasicistinio stiliaus XIX a. vidurio ir istorizmo meno laikrodžiai iš A. Boso kolekcijos.